flagsMiejsca nurkowe: Agia PelagiaWielka Kotwica

"Wielka Kotwica" jest jedną z najcudowniejszych raf tej okolicy. Znajduje się ona niecały kilometr na zachód od centrum nurkowego.

    Początkujący   Zaawansowani
Poziom trudności    
Max. głębokość 40 m

Podczas tego kursu duże, pasiaste graniki oraz ciekawe lucjany towarzyszą nurkom w bardzo bliskiej odległości.

Na głębokości 27 metrów zobaczycie duży pierścień starożytnej kotwicy. Kotwica wystająca pionowo z dna morskiego na wysokość 3 metrów oraz 2 metry rozpiętości już od 400 lat znajduje się w tym miejscu.

Graniki osiągające do 1,10 m długości mają swoje terytorium dookoła resztek kotwicy. Mówi się o nich "strażnicy kotwicy" i to one prawdopodobnie jako jedyne znają szczegóły tej mistycznej historii. Nurkowie i ryby z ciekawością obserwują się z bardzo bliskiej, nie przekraczającej 5 metrów odległości.

Sceneria wokół "Wielkiej Kotwicy" zawsze robi na nurkach bardzo duże wrażenie. Na głębokości około 33 metrów będziemy mogli zobaczyć ogromne gąbki, części potłuczonych starych amfor i tym razem ponownie spotkamy lucjany, które przybywają znikąd tylko żeby zaspokoić własną ciekawość. Wiele roślin i pięknych ryb oraz od czasu do czasu Hiszpańskich tancerzy poszukuje swojego miejsca do życia w pobliżu lub wewnątrz rafy przy "Wielkiej Kotwicy".

Woda wokół rafy jest krystalicznie czysta, dlatego widoczność w tym miejscu przez większość czasu sięga do 30 metrów.

więcej miejsc nurkowych:

Okolice Agia Pelagia: Jaskinia El Greco - Rafa El Greco - Przylądek Stavros - Mononaftis - Wielka Kotwica - Błękitna Jaskinia - Daedalos - Wrak Messerschmitta - Wyspa Dia

Okolice Malii: Wrak Messerschmitta - Wyspa Dia - Kori - Agios Georgios - Agia Varvara - Port Sissi - Dolina Kotwic - Milatos


padi instructor

IANTD, Nitrox and Technical Divers

DAN Europe, Divers Alert Network


Crete Diver's Club - Scuba diving in Crete Greece   -  All rights reserved

This website is optimized for people with disabilities and it complies with WCAG 2.0 - Level AA

Polityka prywatności

Design and SEO by Artkreta.GR

english pages german pages french pages η ιστοσελίδα στα ελληνικά polish version of this website