flagsMiejsca nurkowe na KrecieWyspa Dia

Jednym z wielu miejsc nurkowych, do których popłyniemy naszym motorowym jachtem jest przepiękna wyspa Dia, położona ok. 10-11 mil na północny wschód od Agia Pelagia.

    Początkujący   Zaawansowani
Poziom trudności  
Max. głębokość 18 m 40 m

dia shipwreckWyprawa na wyspę to całodzienna wycieczka. Podróż łodzią trwa ok. 40 minut.

Wrak w Zatoce Agrilia jest jedną z największych atrakcji tej okolicy. Jest to 20 metrowa drewniana łódź, która leży na głębokości od 12 do 18 metrów.

Historia wraku rozpoczyna się 130 lat temu, kiedy to podczas przypływu, niedbale zakotwiczona łódź zatonęła!

Dziób łodzi spoczywa na głębokości 18 metrów, a rufa na 12 metrach.

Obserwujemy tu życie wielu mieszkańców morskich głębin, wrak jest ich domem przez cały rok, mieszkają tu graniki, małe rybki, gąbki i duża bogactwo muszli.

Nurkowanie w okolicy wraku jest odpowiednie dla nurków o różnym stopniu zaawansowania, ponieważ jego pokład jest otwarty i łatwo dostępny.

Istnieje też wiele innych miejsc nurkowych wokół wyspy Dia, głównie są one położone na północ i Wschód, ale także dwie małe wysepki obok Dia są przepiękne. Dno morskie jest tu fantastyczne a przejrzystość wody wprawia nuków w zachwyt. Na północno-wschodniej stronie można obserwować wielkie ryby oceaniczne, jednakże duże skały oraz małe jaskinie w pionowej skale wybrzerza czychają na nieostrożnych nurków. Po stronie południowej możemy spotkać głównie małe ławice rybek i wielkie gąbki. Na pewno dla płetwonurków odwiedzenie okolicy wyspy Dia będzie dobrą zabawą, a całokształtu dopełni dziki krajobraz wyspy pomiędzy nurkowaniami.

więcej miejsc nurkowych: Jaskinia El Greco - Rafa El Greco - Przylądek Stavros - Mononaftis - Wielka Kotwica - Błękitna Jaskinia - Daedalos - Wrak Messerschmitta - Wyspa Dia


padi instructor

IANTD, Nitrox and Technical Divers

DAN Europe, Divers Alert Network


Crete Diver's Club - Scuba diving in Crete Greece   -  All rights reserved

This website is optimized for people with disabilities and it complies with WCAG 2.0 - Level AA

Polityka prywatności

Design and SEO by Artkreta.GR

english pages german pages french pages η ιστοσελίδα στα ελληνικά polish version of this website