flagsMiejsca nurkowe na KrecieWrak Messerschmitta

20 km na zachód od Agia Pelagia, 800 metrów od brzegu na głębokości 24m leży wrak niemieckiego Messerschmitt'a 109 z okresu II wojny światowej.

    Początkujący   Zaawansowani
Poziom trudności    
Max. głębokość 30 m

Messerschmitt wreck sea dive kreta Z niewiadomych powodów samolot Messerschmitt spadł do wody, leży na dnie odwrócony do góry nogami, połamany na kilka części. Skrzydła i kadłub są w całości, można również zajrzeć do kokpitu. Widoczny jest także jeden z karabinów maszynowych.

Jedno koło pozostało przy wraku a drugie leży w pobliżu. Znajduje się tam też pas amunicji (naładowany, NIE dotykać!). Ogon samolotu odpadł podczas uderzenia, można go znaleźć 50 metrów od kadłuba, trochę głębiej na 30 metrach.

Po latach wrak okryła roślinność i zamieszkały w nim graniki oraz mureny. Otaczające dno jest piaszczyste, ale mała rafa znajduje się 20 metrów stąd na głębokości 24 metrów.

Miejsce nurkowania jest lokalizowane przy pomocy GPS przez naszą lodź "Petros-Iro". Jest to miejsce pierwszego zejścia w danym dniu. Ze względu na głębokość miejsce to jest przeznaczone tylko dla zaawansowanych nurków.

więcej miejsc nurkowych: Jaskinia El Greco - Rafa El Greco - Przylądek Stavros - Mononaftis - Wielka Kotwica - Błękitna Jaskinia - Daedalos - Wrak Messerschmitta - Wyspa Dia


padi instructor

IANTD, Nitrox and Technical Divers

DAN Europe, Divers Alert Network


Crete Diver's Club - Scuba diving in Crete Greece   -  All rights reserved

This website is optimized for people with disabilities and it complies with WCAG 2.0 - Level AA

Polityka prywatności

Design and SEO by Artkreta.GR

english pages german pages french pages η ιστοσελίδα στα ελληνικά polish version of this website